Personel

Klinika powstała z myślą o kobietach z problemami uroginekologicznymi. Specjalizujemy się wkompleksowej rehabilitacji kobiet, a w szczególności w terapii dna miednicy, rehabilitacji kobiet w ciąży i połogu. Pomagamy kobietom w leczeniu schorzeń dna miednicy, takich jak nietrzymanie moczu i stolca, obniżeniu narządów rodnych, w bólach w obrębie miednicy mniejszej, poprawie jakości życia intymnego po porodzie i operacjach uroginekologicznych.

 Katarzyna Zamaro

Kasia jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła między innymi pracując jako fizjoterapeuta         i masażystka w klubie fitness Holmes Place w Warszawie. Ciągły rozwój kompetencji z zakresu fizjoterapii pozwolił jej prowadzić treningi personalne dla osób     z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu, oraz kobietom w ciąży, które chciały pozostać aktywne również w tym wyjątkowym okresie swojego życia. Sama jest mamą dwójki dzieci. Okres ciąży, porodu i połogu jeszcze bardziej zainspirował ją do pogłębiania wiedzy w tym temacie i jej ugruntowania na swoim własnym doświadczeniu. 

Jednocześnie zatrudniona była jako fizjoterapeuta w przedszkolu integracyjnym, gdzie prowadziła terapię dzieci niepełnosprawnych i z wadami postawy.

Przez 5 lat prowadziła również zajęcia w Szkole Pleców w Centrum Rehabilitacji Humanus, ucząc jak utrzymać prawidłową postawę oraz zapobiegać urazom.

Kasia wciąż udoskonala swoja wiedzę w zakresie pracy z kobietami w ciąży, połogu i po porodzie. Bierze aktywny udział w szkoleniach z fizjoterapii uroginekologicznej w całej Polsce. 

Instruktorka zajęć grupowych dla kobiet w ciąży. 

Szkolenia

- Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej

- Medical Pregnancy Training

- Trening Funkcjonalny w sporcie i rehabilitacji 2 moduły

- Kinesiologytaping

- PNF basic 

- Metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich 5 modułów

- Techniki Energizacji Mięśni część 1, 2,

- Mięśniowo - powięziowe rozluźnianie (Myofascial Release)

- Technika Aktywnego Rozluźniania (Active Release Technique)

- PNF w pediatrii 

- Terapia dzieci z MPD - warsztaty

- Kurs Integracji Sensorycznej Iº - SInet edukacja i terapia

- Gimnastyka korekcyjna w wadach postawy, skrzywieniach kręgosłupa - usprawnianie

- Dziecko Wiotkie.

 

Natalia Palmowska

Natalia jest dietetykiem ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Ukończyła  z wyróżnieniem studia licencjackie na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Dodatkowo skończyła studia magisterskie na kierunku Ekonomia, jednak żywienie człowieka oraz sport są jej zdecydowanie bliższe. Stale rozwija się w zakresie dietetyki klinicznej sportowej. Natalia jest dietetykiem z niekonwencjonalnym podejściem do diety. Najważniejsze dla niej jest dobre samopoczucie i zdrowie pacjentów.

Jej ,,konikiem’’ jest dietetyka i suplementacja w sporcie. Oprócz bycia dietetykiem jest czynnym sportowcem, zawodowo trenuje jeździectwo, a dokładnie skoki przez przeszkody. Jest to jej druga pasja, którą może wykorzystywać w pracy ze sportowcami i ludźmi uprawiającymi na co dzień różne aktywności.

Ponadto Natalia zajmuje się leczeniem nadwagi i otyłości i zachęca swoich pacjentów do rozpoczęcia aktywności fizycznej, która poprawia efekty zastosowanej diety.

Specjalizacje

- problemy z odchudzaniem, nadwagą, otyłością

- choroby autoimmunologiczne

- dieta sportowa

- problemy z gospodarką węglowodanową (cukrzyca, insulinooporność, hipoglikemia)

- problemy z tarczycą oraz gospodarką hormonów płciowych

- problemy trawienne (IBS, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, SIBO, zgaga, refluks).

"Z własnych doświadczeń mogę dzielić się z moimi pacjentami efektami stosowania odpowiednich zasad żywienia i dodać motywacji do działania."

Natalia Palmowska

Przyjmuje w każdy poniedziałek od 10:00 - 18:00.

Przed wizytą prosimy o wykonanie podstawowych badań tj:

* Morfologia z rozmazem
* Lipidogram
* TSH
* Aspat, alt, próby wątrobowe
* Glukoza na czczo.
Badania ważne są 3 msc. 

 Martyna Mrozek

Martyna jest magistrem fizjoterapii, oraz absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Od trzech lat pracuje jako trener personalny zagłębiając wiedze m.in. w Centrum Sportu i Rehabilitacji  Biernat.

Współpracuje z kobietami, które nie tylko chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, ale również chcą zadbać o stan swojego zdrowia. W Klinice dla kobiet Feminea, pomaga kobietom które na co dzień zmagają się z problemami takimi jak: rozejście kresy białej, nietrzymanie moczu. 

Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii sportowej, oraz przygotowania motorycznego.

Była sprinterka, a obecnie trenerka która łączy elementy fizjoterapii z treningiem siłowo-wytrzymałościowym dbając o zdrowie oraz sprawność sportowców, pomagając również osiągnąć wymarzaną sylwetkę tym, którzy jej potrzebują.

Spotkanie z Martyną na siłowni to świetny trening połączony z dobrą zabawą.

Osiągnięcia:

- Trener personalny

- Kurs masażu klasycznego i sportowego

- 1&2 stopień NCSC (National Certificate in Strenght & Conditioning).

Szkolenia z zakresu fizjoterapii sportowej i przygotowania motorycznego:

- Nowoczesne podejście do treningu motorycznego i fizjoterapii sportowej (2016) - Organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Treningu Motorycznego

- Diagnostyka i leczenie dysplazji stawu kolanowego i biodrowego u dzieci i osób dorosłych

- Sport dzieci i młodzieży-prewencja urazów sportowych.

 

 

Napisz do nas
Skontaktujemy się z Tobą
 
Zapraszamy
Odwiedź nas!
Feminea - klinika dla kobiet
ul. Bydgoska 33
10-243 Olsztyn
 
tel. +48 572 309 399
e-mail:
 
Poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00